KONTAKT Z DORADCĄ: +48 601 176 177 PN - PT: 7:00 - 22:00 SO - ND: 8:00 - 16:00

 
 
 
 

Hankook
K120
index prędkości:
W - max 270 km/h
index nośności:
85 - max 515 kg
gwarancja:
WIECZYSTA - do zużycia bieżnika równego poziomowi wskaźnika TWI.
efektywność paliwowa:
D
przyczepność na mokrej nawierzchni:
A
zewnętrzny hałas toczenia:
71
dodatkowe oznaczenia:
BRAK
OPINII
cena: 420zł
ilość:
WYSYŁKA W 24H

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1222/2009, etykietowanie opon do samochodów osobowych i dostawczych ma obowiązywać od 1 listopada 2012 r. Nowe zasady wprowadzane przez Unię Europejską, nakazują producentom obowiązkowe etykietowanie opon. Oznaczenia odpowiednio kategoryzują opony oraz określają ich wpływ na wydajność paliwową, bezpieczeństwo oraz poziom generowanego hałasu. Dzięki etykietom kierowcy mają natychmiastowy i czytelny dostęp do danych, które znacznie wpływają na wybór opon. Kategoryzacja ogumienia mieści się w siedmiostopniowym przedziale literowym od "A" do "G", gdzie "G" to wynik najgorszy, natomiast "A" najlepszy. Poszczególne symbole graficzne określają ważne osiągi: wydajność paliwową, bezpieczeństwo oraz poziom generowanego hałasu.

Efektywność paliwowa

Po lewej stronie etykiety znajduje się skala klasyfikacji efektywności energetycznej mówiąca o wpływie opony na zużycie paliwa oraz związanej z tym emisji CO2. Pokonanie oporów toczenia ogumienia pochłania średnio 20% paliwa spalanego przez pojazd. Obniżenie oporów toczenia może znacząco przyczyniać się do ogólnej poprawy efektywności energetycznej transportu drogowego i do zmniejszenia emisji CO2 z nim związanych. Wartość współczynnika oporu toczenia opony jest mierzona na maszynie symulacyjnej i decyduje o klasie efektywności energetycznej opony. Jaka jest różnica między oponami klasy A i G? Opony znacząco różnią się pod względem oporu toczenia, który jest stopniowo zmniejszany poprzez technologiczne ewolucje kolejnych generacji opon. Różnica w zużyciu paliwa dwóch aut osobowych, jednego wyposażonego w opony klasy A i drugiego z oponami klasy G, jest znacząca, ponieważ sięga nawet 0,5 l/100 km. Roczna oszczędność paliwa to ok. 80 litrów (przy rocznym przebiegu 15 000 km).

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Skala znajdująca się po prawej stronie etykiety przedstawia klasy przyczepności opon podczas hamowania na mokrej nawierzchni. Pomiary przeprowadza się na pojeździe w warunkach określonych odpowiednim regulaminem, w którym zdefiniowane zostały m.in. prędkość, charakterystyka toru, grubość warstwy wody czy temperatura. Skala powstała poprzez porównanie osiągów testowanych opon do osiągów opony wzorcowej. Jaka jest różnica między oponami klasy A i G? Różnica długości drogi hamowania na mokrej nawierzchni samochodu wyposażonego w opony klasy A i samochodu z oponami klasy G wynosi 18 metrów. Dystans równy czterem długościom samochodu

Zewnętrzny hałas toczenia

Hałas spowodowany przez ruch uliczny jest jedną z głównych uciążliwości. Dolna część etykiety przedstawia poziom zewnętrznego hałasu toczenia opony pojazdu, wyrażony w decybelach (należy zauważyć, że nie jest to poziom hałasu słyszanego przez kierowcę wewnątrz pojazdu).

 


- Hankook K120 to opona klasy średniej. Produkt przeznaczony jest na sezon letni. Koncern Hankook jest niezależnym koreańskim producentem opon wysokiej jakości. Opona Hankook K120 to wyśmienita alternatywa dla droższych europejskich producentów. Gwarantuje wysokie walory trakcyjne, niezależnie od rodzaju nawierzchni i panujących warunków pogodowych. Dodatkowym atutem jest niska ścieralność.


- Hankook Ventus V12 evo2 K120 to znakomite opony letnie dla samochodów osobowych. Model ten cechuje się bardzo wysokimi parametrami, dobrą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia, jak również wysokim poziomem bezpieczeństwa jazdy.


- Jest to model opon wysoce zaawansowanych technologicznie. Najnowsze „zdobycze” branży oponiarskiej, zastosowane w produkcji Hankook Ventus V12 evo2 K120 sprawiają, że każdy kierowca będzie bardzo zadowolony z osiągów zarówno samych opon, jak i auta. Produkt nadaje się idealnie do agresywnego, dynamicznego stylu jazdy, pomagając optymalizować w takiej sytuacji możliwości każdego samochodu.


- Nowoczesne technologie, o których mowa, zostały wykorzystane przy projektowaniu oraz tworzeniu bieżnika. Jego konstrukcja gwarantuje doskonałą przyczepność na drodze tak suchej, jak i mokrej, w tym podczas wykonywania manewrów związanych z podwyższonym ryzykiem poślizgu np. skręcania czy gwałtownego hamowania. Na mokrej drodze opony Hankook Ventus V12 evo2 K120 cechują się stabilnością prowadzenia oraz precyzyjną reaktywnością na polecenia ze strony układu kierowniczego.


- Na suchej drodze model gwarantuje lekką oraz komfortową jazdę, zarówno dzięki walorom trakcyjnym, jak i znacznej redukcji poziomu hałasu. Natomiast dzięki niskim oporom toczenia model pozwala na oszczędności w spalaniu paliwa. Opona równie dobrze zachowuje się na mokrej nawierzchni – wszystkie rozmiary posiadają klasę przyczepności A, zostawiając w tyle konkurencyjne firmy klasy średniej jak Kleber czy Fulda.


- Opony Hankook Ventus V12 evo2 K120 to produkt wysoce wytrzymały, odporny na działanie wysokich temperatur i szybkie ścieranie się.


Nie dodano jeszcze opinii, bądź pierwszy!

Zobacz również

Inne opony w rozmiarze 195 / 45 / R17