KONTAKT Z DORADCĄ: +48 601 176 177 PN - PT: 7:00 - 22:00 SO - ND: 8:00 - 16:00

 
 
 
 

Michelin
AGILIS+
index prędkości:
R - max 170 km/h
index nośności:
117/115
gwarancja:
10 lat od daty zakupu
efektywność paliwowa:
B
przyczepność na mokrej nawierzchni:
A
zewnętrzny hałas toczenia:
70
rok produkcji:
2020
dodatkowe oznaczenia:
BRAK
OPINII
cena: 911zł
ilość:
dostawa gratis!
WYSYŁKA W 24H

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1222/2009, etykietowanie opon do samochodów osobowych i dostawczych ma obowiązywać od 1 listopada 2012 r. Nowe zasady wprowadzane przez Unię Europejską, nakazują producentom obowiązkowe etykietowanie opon. Oznaczenia odpowiednio kategoryzują opony oraz określają ich wpływ na wydajność paliwową, bezpieczeństwo oraz poziom generowanego hałasu. Dzięki etykietom kierowcy mają natychmiastowy i czytelny dostęp do danych, które znacznie wpływają na wybór opon. Kategoryzacja ogumienia mieści się w siedmiostopniowym przedziale literowym od "A" do "G", gdzie "G" to wynik najgorszy, natomiast "A" najlepszy. Poszczególne symbole graficzne określają ważne osiągi: wydajność paliwową, bezpieczeństwo oraz poziom generowanego hałasu.

Efektywność paliwowa

Po lewej stronie etykiety znajduje się skala klasyfikacji efektywności energetycznej mówiąca o wpływie opony na zużycie paliwa oraz związanej z tym emisji CO2. Pokonanie oporów toczenia ogumienia pochłania średnio 20% paliwa spalanego przez pojazd. Obniżenie oporów toczenia może znacząco przyczyniać się do ogólnej poprawy efektywności energetycznej transportu drogowego i do zmniejszenia emisji CO2 z nim związanych. Wartość współczynnika oporu toczenia opony jest mierzona na maszynie symulacyjnej i decyduje o klasie efektywności energetycznej opony. Jaka jest różnica między oponami klasy A i G? Opony znacząco różnią się pod względem oporu toczenia, który jest stopniowo zmniejszany poprzez technologiczne ewolucje kolejnych generacji opon. Różnica w zużyciu paliwa dwóch aut osobowych, jednego wyposażonego w opony klasy A i drugiego z oponami klasy G, jest znacząca, ponieważ sięga nawet 0,5 l/100 km. Roczna oszczędność paliwa to ok. 80 litrów (przy rocznym przebiegu 15 000 km).

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Skala znajdująca się po prawej stronie etykiety przedstawia klasy przyczepności opon podczas hamowania na mokrej nawierzchni. Pomiary przeprowadza się na pojeździe w warunkach określonych odpowiednim regulaminem, w którym zdefiniowane zostały m.in. prędkość, charakterystyka toru, grubość warstwy wody czy temperatura. Skala powstała poprzez porównanie osiągów testowanych opon do osiągów opony wzorcowej. Jaka jest różnica między oponami klasy A i G? Różnica długości drogi hamowania na mokrej nawierzchni samochodu wyposażonego w opony klasy A i samochodu z oponami klasy G wynosi 18 metrów. Dystans równy czterem długościom samochodu

Zewnętrzny hałas toczenia

Hałas spowodowany przez ruch uliczny jest jedną z głównych uciążliwości. Dolna część etykiety przedstawia poziom zewnętrznego hałasu toczenia opony pojazdu, wyrażony w decybelach (należy zauważyć, że nie jest to poziom hałasu słyszanego przez kierowcę wewnątrz pojazdu).

- Michelin wprowadził na rynek nową generację opon Agilis+ przeznaczonych do samochodów dostawczych. Nowa opona Michelin Agilis+ jest odpowiedzią na potrzeby użytkowników samochodów dostawczych.

- Nowy model ma właściwości pozwalające nie tylko na ograniczenie spalania, ale i na zwiększenie jego żywotności o 30% w stosunku do opony poprzedniej generacji. Wszystko to sprawia, że decydując się na zakup nowego Agilisa+ możemy zaoszczędzić nawet 3% wydatków na ogumienie i paliwo. Taki wynik jest możliwy dzięki zastosowaniu technologii „Durable Contact Patch”, zapożyczonej wprost z opon do samochodów ciężarowych. Rozwiązanie to umożliwiło osiągnięcie bardziej prostokątnej powierzchni kontaktu opony z jezdnią, co przekłada się na równomierne i wolniejsze ścieranie bieżnika. Dzięki odpowiedniej sztywności bieżnik Michelin Agilis+ odkształca się w mniejszym stopniu, co wpływa na zmniejszenie oporów toczenia, a co za tym idzie i spalania paliwa.

- Kolejną nowością w Michelin Agilis+ jest „Durable Security Compound”, czyli mieszanka zapożyczona z opon Michelin do samochodów osobowych. Zapewnia ona niezmienną sztywność bieżnika przez cały okres użytkowania ogumienia. To rozwiązanie, w połączeniu z dużą i prostokątną powierzchnią kontaktu opony z jezdnią procentuje wysokim poziomem bezpieczeństwa na każdym kolejnym pokonywanym kilometrze. Potwierdzają to wyniki testu Michelin, który wykazał, że nowa opona zapewnia drogę hamowania na mokrej nawierzchni aż o 3 metry krótszą niż jej poprzedniczka.

- Do wykorzystania w pełni potencjału długowieczności nowego modelu opony zastosowano w niej rozwiązania zapewniające ochronę przed uszkodzeniami. Nowa Michelin Agilis+, tak jej poprzedniczka, jest odporna na uderzenia, dzięki zastosowaniu w niej dwuwarstwowej konstrukcji. Dodatkowo, aby ochronić bok opony, użyto 8 specjalnych wzmocnień zabezpieczających przed otarciami o krawężniki i inne przeszkody, będące zmorą kierowców samochodów dostawczych.
Nie dodano jeszcze opinii, bądź pierwszy!

Zobacz również

Inne opony w rozmiarze 235 / 60 / R17C