OPINII
WYSYŁKA W 24H
Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1222/2009, etykietowanie opon do samochodów osobowych i dostawczych ma obowiązywać od 1 listopada 2012 r. Nowe zasady wprowadzane przez Unię Europejską, nakazują producentom obowiązkowe etykietowanie opon. Oznaczenia odpowiednio kategoryzują opony oraz określają ich wpływ na wydajność paliwową, bezpieczeństwo oraz poziom generowanego hałasu. Dzięki etykietom kierowcy mają natychmiastowy i czytelny dostęp do danych, które znacznie wpływają na wybór opon. Kategoryzacja ogumienia mieści się w siedmiostopniowym przedziale literowym od "A" do "G", gdzie "G" to wynik najgorszy, natomiast "A" najlepszy. Poszczególne symbole graficzne określają ważne osiągi: wydajność paliwową, bezpieczeństwo oraz poziom generowanego hałasu.
Efektywność paliwowa
Po lewej stronie etykiety znajduje się skala klasyfikacji efektywności energetycznej mówiąca o wpływie opony na zużycie paliwa oraz związanej z tym emisji CO2. Pokonanie oporów toczenia ogumienia pochłania średnio 20% paliwa spalanego przez pojazd. Obniżenie oporów toczenia może znacząco przyczyniać się do ogólnej poprawy efektywności energetycznej transportu drogowego i do zmniejszenia emisji CO2 z nim związanych. Wartość współczynnika oporu toczenia opony jest mierzona na maszynie symulacyjnej i decyduje o klasie efektywności energetycznej opony. Jaka jest różnica między oponami klasy A i G? Opony znacząco różnią się pod względem oporu toczenia, który jest stopniowo zmniejszany poprzez technologiczne ewolucje kolejnych generacji opon. Różnica w zużyciu paliwa dwóch aut osobowych, jednego wyposażonego w opony klasy A i drugiego z oponami klasy G, jest znacząca, ponieważ sięga nawet 0,5 l/100 km. Roczna oszczędność paliwa to ok. 80 litrów (przy rocznym przebiegu 15 000 km).
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Skala znajdująca się po prawej stronie etykiety przedstawia klasy przyczepności opon podczas hamowania na mokrej nawierzchni. Pomiary przeprowadza się na pojeździe w warunkach określonych odpowiednim regulaminem, w którym zdefiniowane zostały m.in. prędkość, charakterystyka toru, grubość warstwy wody czy temperatura. Skala powstała poprzez porównanie osiągów testowanych opon do osiągów opony wzorcowej. Jaka jest różnica między oponami klasy A i G? Różnica długości drogi hamowania na mokrej nawierzchni samochodu wyposażonego w opony klasy A i samochodu z oponami klasy G wynosi 18 metrów. Dystans równy czterem długościom samochodu
Zewnętrzny hałas toczenia
Hałas spowodowany przez ruch uliczny jest jedną z głównych uciążliwości. Dolna część etykiety przedstawia poziom zewnętrznego hałasu toczenia opony pojazdu, wyrażony w decybelach (należy zauważyć, że nie jest to poziom hałasu słyszanego przez kierowcę wewnątrz pojazdu).
Poznaj zalety opony, zobacz jak poprawiono osiągi opony i jakie zastosowano nowinki techniczne. Podróżuj o jedną zimę dłużej.
- Zimą kierowcy oczekują przede wszystkim bezpieczeństwa. Nie oznacza to jednak, że godzą się na zmniejszanie przebiegów opon, jak również oszczędności paliwa zdobytej dzięki oponom. Wszelkie innowacje i badania MICHELIN koncentrują się na jak najlepszym zrównoważeniu tych trzech osiągów bez poświęcania żadnego z nich.
- Nowa opona MICHELIN Alpin A4 korzysta z wiedzy i doświadczenia MICHELIN, jest niekwestionowanym liderem w zakresie potencjału przebiegu, gwarantując jednocześnie optymalne bezpieczeństwo i zużycie paliwa.
Pracując nad konstrukcją opony, inżynierowie osiągnęli kilka znaczących sukcesów.
Jak wykazują wyniki TUV SUD Automotive, zastosowane technologie i innowacje techniczne:
- start opony na nawierzchni zaśnieżonej i oblodzonej został polepszony o ok. 10% w porównaniu do opon poprzedniej generacji
- hamowanie w stosunku do poprzednika zostało skrócona o 5% na śniegu, lodzie i nawierzchni mokrej
- w stosunku do swoich konkurentów Michelin Alpin A4 charakteryzuje się żywotnością o 35% dłuższą oraz zmniejszonymi oporami toczenia, wpływającymi na oszczędność paliwa.
- Zoptymalizowana mieszanka gumy
Innowacyjna mieszanka gum Helio Compound poprawiająca przyczepność i siłę hamowania, także na nawierzchniach oblodzonych i zaśnieżonych. Umożliwia całkowicie bezpieczną jazdę we wszystkich warunkach pogodowych.
- Wiedza i doświadczenie Michelin
Nowa opona MICHELIN Alpin jest najbardziej ekonomiczną pod kątem trwałości i energooszczędności oponą zimową. Zapewnia o 35% większy przebieg od średniej rynkowej. Opona powstała dzięki wiedzy i doświadczeniu MICHELIN w zakresie mieszanek gum i konstrukcji opon.
- Energooszczędność.
Oznaczenie GREEN X na boku opony MICHELIN jest gwarancją energooszczędności na jednym z najwyższych poziomów na rynku, dzięki zmniejszonym oporom tocznym. Obniżaj zużycie paliwa i emisję CO2 do atmosfery, jednocześnie korzystaj z osiągów MICHELIN w zakresie trwałości i bezpieczeństwa jazdy.
Zobacz również
Inne opony w rozmiarze 185 / 60 / R15
OPINII
OPINII
WYSYŁKA W 24H
OPINII
OPINII
OPINII
WYSYŁKA W 24H
OPINII
WYSYŁKA W 24H